БЛАНШ СЕТ

2.650,00 ден

Цена за испорака: 150 денари

*Бесплатна испорака за нарачки над 1800 денари*

Категорија

БЛАНШ СЕТ

Претставување на професионалниот  Sener Blaech: Ослободување брилијантност во негата на косата Возбудени сме што ќе го запознаеме светот со револуционерниот професионален белило Sener, производ кој ја менува играта и кој треба да ги редефинира стандардите за нега и убавина на косата. Со врвна технологија и посветеност на извонредност, Sener Professional Bleach е вистинскиот избор за професионалци во салоните и поединци кои бараат прекрасни трансформации на косата

Прашок за пилинг со брзо дејство, идеален за осветлување до 7 нијанси. Лесно и брзо се меша, создава мека крема која не се излева и совршено се зацврстува на косата без да се обвиткува или стврднува. Овозможува реализација на сите видови техники на белење. Правилниот избор на водород (3%,6%,9%,12%) гарантира постигнување на посакуваното осветлување на сите природни и обоени темели.

Интензивната и специјална заштитна формула секогаш дава сигурни резултати во однос на структурата на косата. Оваа сина бланш има анти-црвена формула.

3%, 6%, 9% и 12% водород.

Овие хидрогени се направени за да им помогнат на фризерските салони, но и на клиентите да можат побрзо и побезбедно да ја осветлат косата.

Високо стабилизирана оксидирачка емулзија со 10 вол. (3%) водород. Овозможува подготовка на хомогени смеси со секаков тип на боја или белило. Парфимирана формула е збогатена со емолиенти, состојки кои го третираат и штитат скалпот и косата.

Високо стабилизирана оксидирачка емулзија со 20 вол. (6%) водород. Овозможува подготовка на хомогени смеси со секаков тип на боја или белило. Парфимирана формула е збогатена со емолиенти, состојки кои го третираат и штитат скалпот и косата.

Високо стабилизирана оксидирачка емулзија со 30 вол. (9%) водород. Овозможува подготовка на хомогени смеси со секаков тип на боја или белило. Парфимирана формула е збогатена со емолиенти, состојки кои го третираат и штитат скалпот и косата.

Високо стабилизирана оксидирачка емулзија со 40 вол. (12%) водород. Овозможува подготовка на хомогени смеси со секаков тип на боја или белило. Парфимирана формула е збогатена со емолиенти, состојки кои го третираат и штитат скалпот и косата.

1. Измешајте ги Sener Hydrogen и Sener Bleach заедно.

2. Нанесете ја смесата на косата рамномерно со помош на четка или чешел, притоа внимавајќи да не дојде на вашата облека или кожа.

3. Покријте ја косата со капа за туширање и оставете ја смесата да отстои на вашата коса 15 до 30 минути.

4. Штом ќе бидете подготвени да ја исплакнете смесата, измијте ја косата со шампон и средете ја. Ако има дополнителен хранлив регенератор во вашиот комплет за белење, користете го и тоа. Исплакнете уште еднаш и почекајте косата да се исуши.

5. Ако нијансата што ја имате е она што ја посакувате, можете да ја надополните со тонер за да ја изедначите бојата на косата. Ако планирате да користите трајна боја за коса, можеби ќе треба да почекате помеѓу белење и боење на косата.

1. Револуционерна трансформација на косата: Sener Professional Bleach воведува револуционерен производ сет за редефинирање на стандардите за нега на коса, нудејќи им на професионалците во салоните и на поединците можност за прекрасни трансформации на косата.

2. Прашок за пилинг со брзо дејство: Со својот прав за пилинг со брзо дејство, овој белило е способен брзо и лесно да ја осветли косата до 7 нијанси, што го прави идеален за различни техники за избелување.

3. Интензивна заштитна формула: интензивната заштитна формула на белилото обезбедува сигурни резултати во однос на структурата на косата, обезбедувајќи дополнителна сигурност и мир во текот на процесот на избелување.

4. Формула против црвено: Со формула против црвено, сината бланш ефикасно се спротивставува на несаканите црвени тонови, што резултира со попосакуван и униформен исход на осветлување.

5. Разновидни опции за водород: со опции за водород кои се движат од 3% до 12%, овој сет за белење ги задоволува и фризерските салони и клиентите, нудејќи опсег на избори за безбедно и ефикасно осветлување на косата според индивидуалните потреби и преференции.

6. Збогатени емолиенти: Високо стабилизираните оксидирачки емулзии, достапни во волумени од 10, 20, 30 и 40, се збогатени со емолиенти кои го третираат и штитат скалпот и косата, обезбедувајќи поудобно и похранливо искуство за белење.

Често поставувани прашања

Како да го користам Sener Professional Bleach?

Измешајте ги Sener Hydrogen и Sener Bleach заедно. Нанесете ја смесата рамномерно на вашата коса користејќи четка или чешел, осигурувајќи се да не дојде во контакт со облеката или кожата. Покријте ја косата со капа за туширање и оставете ја смесата да отстои 15 до 30 минути. Исплакнете ја смесата, шампонирајте и кондиционирајте ја косата. Ако има дополнителен хранлив регенератор во вашиот комплет за белење, користете го и тоа. Исплакнете уште еднаш и почекајте косата да се исуши. Ако нијансата е по желба, можете да продолжите со тонер за да ја изедначите бојата на косата. Ако планирате да користите трајна боја за коса, почекајте помеѓу белење и боење на косата.

Што го прави Sener Professional Bleach револуционерен во светот на нега на коса?

Sener Professional Bleach е револуционерен производ дизајниран да ги редефинира стандардите за нега на коса. Со врвна технологија и посветеност на извонредност, тој е најдобар избор за професионалци во салоните и поединци кои бараат прекрасни трансформации на косата.

Може ли Sener Professional Bleach да се користи со различни концентрации на хидроген?

Да, вистинскиот избор на Sener Hydrogen (3%, 6%, 9%, 12%) гарантира постигнување на посакуваниот ефект на осветлување и на природните и на обоените подлоги. Оваа флексибилност го прави погоден за различни потреби за осветлување.

Што го прави Sener Professional Bleach револуционерен во светот на нега на коса?

Sener Professional Bleach е револуционерен производ дизајниран да ги редефинира стандардите за нега на коса. Со врвна технологија и посветеност на извонредност, тој е најдобар избор за професионалци во салоните и поединци кои бараат прекрасни трансформации на косата.

Дали Sener Professional Bleach има некоја посебна заштитна формула за структурата на косата?

Да, интензивната и специјална заштитна формула на Sener Professional Bleach обезбедува сигурни резултати во однос на структурата на косата. Дополнително, има формула против црвено, што придонесува за квалитетот на процесот на осветлување.

Може ли Sener Professional Bleach да се користи дома или се препорачува само за салонска употреба?

Додека Sener Professional Bleach е погоден за професионалци во салоните, може да го користат и поединци дома. Сепак, од клучно значење е внимателно да ги следите дадените упатства и да извршите тестови за оптимални резултати.