ШАМПОН ОД ЛУК 400мл

350,00 ден

Цена за испорака: 150 денари

*Бесплатна испорака за нарачки над 1800 денари*

Категорија

ВОВЕДУВАМЕ ШАМПОН ОД ЛУК 400ML – ВАШ ПАТ ДО ПОСИЛНА, ПОЗДРАВА КОСА!
Откријте ја природната тајна за отклучување на целосниот потенцијал на вашата коса со нашиот шампон со лук. Збогатена со хранливата моќ на екстрактот од лук, оваа уникатна формула е дизајнирана да и ги обезбеди на вашата коса потребните хранливи материи за да цвета и расте, давајќи ви претрупан прамени за кои отсекогаш сте сонувале.
Клучни придобивки:
Промовира раст на косата: Лукот е познат по својата способност да ги стимулира фоликулите на косата, поттикнувајќи го растот на силни и еластични прамени.
Ја зајакнува косата: Преполн со есенцијални хранливи материи, нашиот шампон со лук ја зајакнува секоја влакно на косата, намалувајќи го кршењето и промовирајќи ја целокупната јачина на косата.
Хранлива нега: Екстрактот од лук е природен извор на витамини и минерали по кои вашата коса копнее. Искусете ги ревитализирачките ефекти додека вашата коса ја апсорбира добрината.
Извонредност за чистење: Нашиот шампон ефикасно го чисти скалпот, отстранувајќи го вишокот маснотии и нечистотии, создавајќи идеална средина за здрав раст на косата.

Намокрете ја косата: Започнете со темелно мокрење на косата со млака вода.
Нанесете го шампонот со лук: исцедете умерена количина од нашиот шампон со лук во вашата дланка. Нежно масирајте го шампонот на скалпот, правејќи богата пена.
Масирајте и уживајте: Одвојте миг за да уживате во смирувачката масажа додека ја обработувате пената низ вашата коса, осигурувајќи се да стигне до секое праменче.
Темелно исплакнете: По масажата, темелно исплакнете ја косата со вода додека шампонот целосно не се измие.
Повторете ако сакате: за оптимални резултати, можете да го повторите процесот. Ако сакате, следете го вашиот омилен регенератор.
Постојана употреба: За вистински да ги искористите придобивките, редовно користете го нашиот шампон со лук како дел од вашата рутина за нега на коса.

1. Промовира раст на косата: збогатен со екстракт од лук, познат по неговата способност да ги стимулира фоликулите на косата, нашиот шампон со лук промовира здрав раст на косата, поттикнувајќи го развојот на силни и еластични прамени.

2. Ја зајакнува косата: Преполн со есенцијални хранливи материи, нашиот шампон со лук ја зајакнува секоја влакно, намалувајќи го кршењето и промовирајќи ја целокупната јачина на косата, што резултира со помало опаѓање на косата и зголемена еластичност на косата.

3. Хранлива нега: Екстрактот од лук служи како природен извор на витамини и минерали неопходни за здравјето на косата, обезбедувајќи хранлива нега на вашата коса бидејќи ја апсорбира ревитализирачката добрина, оставајќи ги вашите прамени да изгледаат и да се чувствуваат поздрави.

4. Извонредност за чистење: нашиот шампон од лук ефикасно го чисти скалпот, отстранувајќи го вишокот маснотии и нечистотии, создавајќи оптимална средина за здрав раст на косата, осигурувајќи дека вашата коса е чиста и освежена по секое миење.

5. Смирувачка масажа: Уживајте во смирувачка масажа додека ја обработувате богатата пена на нашиот шампон со лук низ вашата коса, промовирајќи релаксација и стимулирајќи ја циркулацијата на крвта во скалпот, придонесувајќи за поздрав раст на косата.

6. Разновидна употреба: Погоден за сите типови коса, нашиот шампон со лук може да се користи редовно како дел од вашата рутина за нега на коса за одржување на силна, здрава коса, обезбедувајќи постојани придобивки со секоја употреба.

Често поставувани прашања

Како да го користите шампонот со лук 400 ml?

Започнете со темелно мокрење на косата со млака вода. Нанесете го шампонот со лук – исцедете умерена количина од нашиот шампон со лук во вашата дланка. Нежно масирајте го шампонот на скалпот, правејќи богата пена. Одвојте миг за да уживате во смирувачката масажа додека ја обработувате пената низ вашата коса, осигурувајќи се да стигне до секое праменче. По масажата, темелно исплакнете ја косата со вода додека шампонот целосно не се измие.

Што го прави уникатен шампонот со лук и каква корист има за мојата коса?

Шампонот со лук е уникатен поради својата формула за збогатување со екстракт од лук. Оваа природна состојка е позната по тоа што го поттикнува растот на косата, го зајакнува секое вратило на косата и обезбедува хранлива нега со есенцијални витамини и минерали, што резултира со поздрави, вкусни прамени.

Како шампонот со лук го стимулира растот на косата?

Лукот е познат по својата способност да ги стимулира фоликулите на косата, поттикнувајќи го растот на силни и еластични прамени. Редовната употреба на шампонот со лук ја обезбедува вашата коса со хранливи материи што ѝ се потребни за да цвета и расте.

Дали шампонот со лук може да помогне во намалувањето на кршењето на косата?

Да, шампонот со лук е преполн со есенцијални хранливи материи кои го зајакнуваат секое вратило на косата, намалувајќи го кршењето и промовирајќи ја целокупната јачина на косата. Постојаната употреба придонесува за поцврста, поотпорна коса.

Дали шампонот со лук е погоден за сите типови коса?

Да, шампонот со лук е погоден за сите типови коса. Без разлика дали имате права, кадрава, брановидна или виткана коса, формулата е дизајнирана да има корист и да ги храни сите текстури на косата.

Колку често треба да користам шампон со лук за оптимални резултати?

За оптимални резултати, редовно користете шампон со лук како дел од вашата рутина за нега на коса. Можете да го користите секогаш кога ќе ја миете косата, а за поголеми придобивки, размислете да го повторите процесот.