HAIR REPAIR MASK

220,00 ден

Цена за испорака: 150 денари

*Бесплатна испорака за нарачки над 1800 денари*

Категорија

Уживајте во луксузното искуство на нашата регенерирачка маска, прецизно изработена со свиленкаста текстура за да ги обвие вашите прамени во разгалена добрина. Дизајниран да се грижи за сите типови коса, овој трансформативен третман оди подалеку од обичното уредување за да обезбеди неспоредлива сила и еластичност на вашите прамени.

Наполнета со моќни состојки, нашата регенерирачка маска продира длабоко во шахтата на косата, зајакнувајќи го секој прамен одвнатре, а истовремено формирајќи заштитна обвивка што штити од надворешни агресори. Без разлика дали вашата коса е склона кон сувост, оштетување или досада, оваа маска работи неуморно за да ја ревитализира и врати нејзината природна виталност.

Искусете ја моќта на подмладување на нашата регенерирачка маска бидејќи ја храни, хидрира и ревитализира вашата коса, оставајќи ја да се чувствува мека, мазна и надополнета со секоја употреба. Кажете им збогум на кршливите, слаби прамени и здраво за косата што зрачи со здравје, сила и неоспорна убавина. Почестете се со врвно уживање и отклучете ја тајната за вкусна, еластична коса која сјае со самодоверба и привлечност.

1. Подготовка: Започнете со шампонирање на косата како и обично. Нежно исушете го со пешкир за да го отстраните вишокот вода, оставајќи ја косата влажна, но не и капе.

2. Примена: Нанесете дарежлива количина од маската за поправка на косата на вашата коса, фокусирајќи се на должините и врвовите. Масирајте ја маската во косата, обезбедувајќи темелно покривање.

3. Третман: Оставете ја маската да делува магично 3–5 минути. За тоа време, опуштете се и оставете ги хранливите состојки длабоко да навлезат во вашата коса.

4. Исплакнете: По одреденото време, темелно исплакнете ја маската од косата со млака вода. Уживајте во непосредните резултати на помазна, податлива коса.

5. Стајлинг: Продолжете со вашата редовна рутина за стајлинг. Забележете како вашата коса се чувствува помека, изгледа посјајна и е поотпорна на стилизирање.

Ви ја претставуваме нашата регенерирачка маска, луксузен третман за коса формулиран со свиленкаста текстура за да обезбеди интензивно поправка и потхранување за сите типови коса. Изработена со грижа, оваа регенерирачка маска оди подалеку од основната кондиционирање, работи на зајакнување на косата од внатре кон надвор, истовремено создавајќи заштитна обвивка што штити од стресни фактори на животната средина.

Разгалете ги вашите прамени со пријатна текстура на нашата маска, дизајнирана да го обвие секое влакно на косата во хранлива прегратка. Без разлика дали вашата коса е фина, груба, права или виткана, нашата разноврсна формула одговара на сите типови коса, обезбедувајќи грижа и внимание што вашите прамени го заслужуваат.

Искусете ја трансформативната моќ на нашата регенерирачка маска бидејќи таа работи на зајакнување на вашата коса, намалувајќи го кршењето и промовирајќи отпорност на секојдневното абење и кинење. Кажете им збогум на досадните, безживотни прамени и здраво за косата која се чувствува подмладена, ревитализирана и полна со виталност.

Со својата великодушна големина од 350 ml, нашата регенерирачка маска нуди долготрајни придобивки, обезбедувајќи дека можете да уживате во хранливите ефекти на овој луксузен третман секогаш кога на вашата коса и треба малку дополнителен TLC. Почестете се со врвното искуство за нега на коса и откријте ја убавината на силната, здрава коса со нашата регенерирачка маска.

Често поставувани прашања

Како се користи Sener Garlic сетот?

Нанесете го шампонот со лук 2 пати, а потоа измијте. Нанесете ја маската за поправка на косата на влажна коса, масирајте и оставете да делува 3-5 минути. Потоа само обилно измијте ја косата.

Кои се клучните придобивки од Sener Garlic сетот за коса?

Сенер со лук е дизајниран да ги стимулира фоликулите на косата, да ја промовира циркулацијата на крвта во скалпот и да го поддржува целокупниот раст на косата. Збогатен со витамини, минерали, антиоксиданси и сулфур, ја обновува и ревитализира оштетената коса, обезбедувајќи основни хранливи материи за зајакнување и потхранување на секоја праменка.

Како екстрактот од лук придонесува за здравјето на косата?

Екстрактот од лук во сетот со лук SENER PROFESSIONAL е богат со сулфур, кој е од витално значење за одржување на структурата на протеините на косата и спречување на кршење. Исто така, го промовира протокот на крв во скалпот, поттикнувајќи поздрав раст на косата и придонесувајќи за целокупната благосостојба на вашата коса.

Дали сетот со лук SENER PROFESSIONAL може да помогне при оштетена коса?

Апсолутно. Сетот со лук оди подалеку од површината за да ја поправа и ревитализира косата одвнатре. Без разлика дали вашата коса е оштетена од термички стајлинг, хемиски третмани или фактори на животната средина, редовната употреба на нашиот сет помага да се спаси и подмлади, оставајќи ја вашата коса помека, поцврста и податлива.

Колку често треба да го користам сетот со лук на SENER PROFESSIONAL?

За оптимални резултати, користете го шампонот со лук два пати, а потоа Маската за поправка на косата. Нанесете ја маската на влажна коса, масирајте и оставете ја да делува 3-5 минути пред темелно да ја исплакнете. Редовната употреба ќе ги подобри трансформативните ефекти на вашата коса.