KERATIN HAIR TREATMENT

850,00 ден

Цена за испорака: 150 денари

*Бесплатна испорака за нарачки над 1800 денари*

Категорија

Откако ќе ја измиете косата со омилениот шампон, одвојте миг нежно да ја исушите со пешкир, за да се осигури дека вишокот на влага ќе се отстрани без грубо триење. Откако вашата коса е влажна, но не капе, време е да се препуштите на луксузното искуство на нашата кератинска маска за коса.

Нанесете голема количина од маската на вашата дланка и рамномерно распоредете ја низ косата, почнувајќи од корените и спуштајќи се до врвовите. Одвојте време за да ја масирате маската на вашата коса, осигурувајќи се дека секој прамен е обложен со хранлива формула за кератин.

Сега, тука доаѓа делот за релаксирање – оставете ја маската да делува 3 до 5 минути, дозволувајќи и на моќната формула на кератин да ја направи својата магија и длабоко да навлезе во секоја прамен од вашата коса. Искористете го ова време за да се опуштите, можеби уживајте во шолја чај или едноставно одвојте момент да се разгалите.

Откако ќе помине одреденото време, време е темелно да се исплакне. Користете млака вода за да ја измиете маската, осигурувајќи се да не остане остаток. Додека плакнете, почувствувајте ја новооткриената мекост и цврстина на вашата коса, благодарение на подмладувачките ефекти на кератинската маска за коса.

Вклучете ја оваа маска за подмладување за коса редовно во вашата рутина за нега на коса за најдобри резултати. Без разлика дали тоа е еднаш неделно или по потреба, вашата коса ќе ви се заблагодари за дополнителната љубов и грижа, оставајќи ве прамени кои се чувствуваат хранети, ревитализирани и неодоливо меки на допир. Почестете се со врвно уживање и искусете ја луксузната трансформација што ја носи нашата кератинска маска за коса на вашата коса.

Откако ќе ја измиете косата, нежно исушете ја со пешкир. Нанесете дарежлива количина од кератинската маска за коса од корен до врв. Оставете ја маската да делува 3-5 минути, дозволувајќи ѝ на моќната кератин формула да навлезе во секоја прашка. Исплакнете темелно и почувствувајте ја новооткриената мекост и сила. Вклучете ја оваа маска за подмладување на косата во вашата рутина за луксузно искуство за кое вашата коса ќе ви се заблагодари.

1. Интензивно поправка: Кератинскиот сет нуди интензивно решение за поправка на оштетената коса, кое работи на обновување и ревитализација на жиците од коренот до врвот, благодарение на моќта за збогатување на кератинот.

2. Засилена заштита: Со дополнителниот слој на заштита на шампонот и хранливите својства на маската за коса, овој сет создава штит од стресни фактори на животната средина, спречувајќи понатамошно оштетување и одржувајќи го здравјето на косата.

3. Прекрасни прамени: Кажете им збогум на досадна, безживотна коса! Шампонот со кератин и маската за коса работат во хармонија за да ги трансформираат прамените, оставајќи ги претрупан, ревитализиран и зрачи со здравје и виталност.

4. Спречува кршење: Со длабоко обновување и негување на косата, кератинскиот сет ефикасно го спречува кршењето, помагајќи да се зајакнат прамените и да се промовира еластичноста против секојдневното трошење.

5. Свилен мазен финиш: Доживејте ја врвната свиленкаста мазна завршница со кератинската маска за коса. Неговата формула за подмладување ја остава косата неодоливо мека, сјајна и податлива, правејќи го стилизирањето ветре.

6. Неделно подмладување: Вградувањето на шампонот за подмладување еднаш неделно и внесувањето на кератинската маска за коса по потреба обезбедува постојан поттик на исхрана и нега, обезбедувајќи долгорочни придобивки и одржување на здравјето и убавината на вашата коса.

Често поставувани прашања

Како да го користите сетот Sener Plex?

Прво нанесете го кератинскиот шампон два пати, а потоа на влажната коса нанесете ја кератинската маска. Оставете ја кератинската маска да се обработи препорачаното време, обично 5-10 минути (не мијте ја маската). Потоа нанесете го Sener Plex Третманот врз кератинската маска и оставете го да го направи своето 5 минути. Измијте ја косата и на крајот само исушете ја косата.

Колку често треба да користам третман со Сенер Плекс?

За оптимални резултати, препорачуваме користење на Sener Plex третман три пати месечно. Сепак, фреквенцијата може да варира врз основа на индивидуалните потреби на вашата коса и степенот на вашата боја или третмани за стилизирање.

Дали Sener Plex може да се користи на сите типови коса?

Да, Sener Plex е погоден за сите типови коса, вклучувајќи права, брановидна, кадрава и намотана коса. Без разлика дали вашата коса е природна или хемиски третирана, Sener Plex е дизајниран да обезбеди заштита и подмладување.

Дали третманот со Сенер Плекс е безбеден за обоена коса?

Апсолутно! Sener Plex е специјално формулиран за заштита на обоена коса. Не само што ја штити вашата коса за време на боење, туку ја подобрува живоста и долговечноста на вашата боја.

Може ли секојдневно да користам шампон и маска Сенер Кератин?

Да, шампонот и маската Сенер Кератин се доволно нежни за секојдневна употреба. Тие обезбедуваат суштинска исхрана и одржување на вашата коса, оставајќи ја мека, мазна и податлива.

Колку време е потребно за да се видат резултатите од третманот со Сенер Плекс?

Можете да доживеете забележителни резултати по само еден третман Sener Plex. Сепак, континуираната употреба ќе придонесе за тековни подобрувања во здравјето, силата и изгледот на вашата коса.