КЕРАТИНСКА МАСКА ЗА КОСА

500,00 ден

Цена за испорака: 150 денари

*Бесплатна испорака за нарачки над 1800 денари*

Категорија

Подигнете ја вашата рутина за нега на коса на нови височини со нашата кератинска маска за коса, луксузен третман прецизно формулиран да им обезбеди на вашите прамени нежна грижа со љубов што навистина ја заслужуваат. Изработена со прецизност и експертиза, оваа трансформативна маска е олицетворение на уживање, дизајнирана длабоко да ја обнови и ревитализира дури и најпретерано третираната и оштетена коса.

Збогатена со хранливата моќ на кератин, нашата маска продира длабоко во шахтата на косата, надополнувајќи ги изгубените протеини и зајакнувајќи ја секоја нишка одвнатре. Кажете им збогум на кршењето и расцепените врвови бидејќи нашата интензивна формула работи неуморно за зајакнување на вашата коса, оставајќи ја еластична, еластична и лесно податлива.

Искусете го неспоредливото чувство на свиленкаста мазност бидејќи нашата кератинска маска за коса ги обвива вашите прамени со богата, кадифена текстура која ги задоволува сетилата. Наполнета со моќни состојки, оваа маска не само што го спречува кршењето, туку и промовира сјајна, светла завршница која зрачи со здравје и виталност.

Почестете се со искуство слично на бањата со нашата кератинска маска за коса, бидејќи ги обвива вашите сетила во смирувачка прегратка, превезувајќи ве во царството на чиста релаксација и подмладување. Трансформирајте ја вашата коса од досадна и безживотна во сјајна и ревитализирана и откријте ја тајната на прамените кои зрачат со убавина, сила и самодоверба.

Откако ќе ја измиете косата, нежно исушете ја со пешкир. Нанесете дарежлива количина од кератинската маска за коса од корен до врв. Оставете ја маската да делува 3-5 минути, дозволувајќи ѝ на моќната кератин формула да навлезе во секоја прашка. Исплакнете темелно и почувствувајте ја новооткриената мекост и сила. Вклучете ја оваа маска за подмладување на косата во вашата рутина за луксузно искуство за кое вашата коса ќе ви се заблагодари.

 

1. Deep Restoration: Our Keratin Hair Mask is formulated to deeply penetrate the hair shaft, providing intensive restoration and revitalization for overly treated and damaged hair, resulting in improved hair health and resilience.

2. Prevents Breakage: Packed with nourishing ingredients, our hair mask strengthens the hair fibers, reducing breakage and split ends, allowing for longer, healthier-looking hair over time.

3. Silky Smooth Texture: The Keratin Hair Mask promotes a silky smooth texture, leaving hair feeling soft, manageable, and luxuriously smooth to the touch, enhancing overall hair appearance and feel.

4. Glossy Finish: With regular use, our hair mask enhances hair shine and glossiness, imparting a radiant finish to dull, lifeless hair, restoring vitality and luminosity to your locks.

5. Versatile Solution: Suitable for all hair types, our Keratin Hair Mask serves as a versatile solution for a wide range of hair concerns, addressing damage from heat styling, chemical treatments, and environmental stressors.

6. Enhanced Hair Health: By nourishing and replenishing the hair with essential nutrients, our Keratin Hair Mask promotes overall hair health, resulting in stronger, more resilient strands that are less prone to damage and breakage.

Често поставувани прашања

Како се користи Sener Garlic сетот?

Нанесете го шампонот со лук 2 пати, а потоа измијте. Нанесете ја маската за поправка на косата на влажна коса, масирајте и оставете да делува 3-5 минути. Потоа само обилно измијте ја косата.

Кои се клучните придобивки од Sener Garlic сетот за коса?

Сенер со лук е дизајниран да ги стимулира фоликулите на косата, да ја промовира циркулацијата на крвта во скалпот и да го поддржува целокупниот раст на косата. Збогатен со витамини, минерали, антиоксиданси и сулфур, ја обновува и ревитализира оштетената коса, обезбедувајќи основни хранливи материи за зајакнување и потхранување на секоја праменка.

Како екстрактот од лук придонесува за здравјето на косата?

Екстрактот од лук во сетот со лук SENER PROFESSIONAL е богат со сулфур, кој е од витално значење за одржување на структурата на протеините на косата и спречување на кршење. Исто така, го промовира протокот на крв во скалпот, поттикнувајќи поздрав раст на косата и придонесувајќи за целокупната благосостојба на вашата коса.

Дали сетот со лук SENER PROFESSIONAL може да помогне при оштетена коса?

Апсолутно. Сетот со лук оди подалеку од површината за да ја поправа и ревитализира косата одвнатре. Без разлика дали вашата коса е оштетена од термички стајлинг, хемиски третмани или фактори на животната средина, редовната употреба на нашиот сет помага да се спаси и подмлади, оставајќи ја вашата коса помека, поцврста и податлива.

Колку често треба да го користам сетот со лук на SENER PROFESSIONAL?

За оптимални резултати, користете го шампонот со лук два пати, а потоа Маската за поправка на косата. Нанесете ја маската на влажна коса, масирајте и оставете ја да делува 3-5 минути пред темелно да ја исплакнете. Редовната употреба ќе ги подобри трансформативните ефекти на вашата коса.