КЕРАТИНСКИ ШАМПОН

350,00 ден

Цена за испорака: 150 денари

*Бесплатна испорака за нарачки над 1800 денари*

Категорија

Започнете на патување со неспоредлива трансформација на косата со нашиот извонреден шампон, прецизно изработен и збогатен со моќните придобивки на кератинот. Надминувајќи ја областа на обичното чистење, оваа исклучителна формула ветува дека ќе ја подигне вашата рутина за нега на коса до невидени височини, обезбедувајќи холистички пристап кон здравјето и виталноста на косата.

Потопете се во ревитализирачката моќ на нашиот шампон бидејќи неуморно делува за да ги обнови и надополни дури и најоштетените прамени. Збогатен со хранливите својства на кератин, секое миење ја обвиткува вашата коса во кожурец на влага и заштита, оставајќи ја зајакната против строгоста на секојдневниот стил и стресот од околината.

Искусете ја разликата бидејќи нашиот шампон оди подалеку од само чистење за да обезбеди дополнителен слој на исхрана и хидратација, влевајќи ги вашите прамени со обновена сила и еластичност. Кажете им збогум на досадната, неблескава коса и здраво на претрупан, ревитализирани прамени кои зрачат со сјајна аура на здравје и виталност.

Откријте ја тајната на косата која блеска со неспоредлив сјај додека нашиот шампон го открива вистинскиот потенцијал на вашите прамени. Без разлика дали се борите со кршење, сувост или разлетување, нашата трансформативна формула нуди светилник на надеж, ветувајќи дека ќе вдахне нов живот во вашата коса со секое луксузно пена.

Влезете во светот на убавината и самодовербата додека ја откривате трансформативната моќ на нашиот шампон збогатен со кератин. Прифатете го патувањето кон косата што зрачи со здравје, живост и совршено совршенство и доживејте го врвниот израз на грижа за себе и уживање.

Намачкајте ја косата темелно. Нанесете соодветна количина од шампонот на вашата коса. Нежно масирајте ги скалпот и косата, правејќи го производот во богата пена. Оставете го шампонот да ја направи својата магија 1-3 минути. Исплакнете темелно и почувствувајте ја разликата од првата употреба. .За оптимални резултати, користете го овој шампон за подмладување еднаш неделно.

1. Крајна трансформација на косата: нашиот шампон збогатен со кератин нуди неспоредливо искуство за трансформација на косата, подмладувајќи ги и ревитализирајќи ги досадните и оштетените прамени за поздрав и поживописен изглед.

2. Моќно збогатување на кератин: Заситен со моќта на кератин, овој шампон обезбедува есенцијални протеини за зајакнување и зајакнување на косата, намалувајќи го кршењето и промовирајќи го целокупното здравје на косата.

3. Надвор од чистењето: За разлика од обичните шампони, нашата формула оди подалеку од основното чистење, нудејќи дополнителен слој на заштита и негување, осигурувајќи дека вашата коса ја добива грижата што ја заслужува со секое миење.

4. Заштитува од оштетување: со обезбедување дополнителен слој на заштита, нашиот шампон збогатен со кератин помага да се заштити косата од стресни фактори на животната средина, топлински стилизирање и хемиски третмани, минимизирајќи го оштетувањето и зачувувајќи го интегритетот на косата.

5. Ја враќа виталноста: искусете ги вкусните, ревитализирани прамени кои зрачат со здравје и виталност со нашиот шампон, бидејќи ја надополнува влажноста и хранливите материи на сувата, оштетена коса, оставајќи ја да изгледа и да се чувствува подмладена.

6. Промовира здравје на косата: Со доследна употреба, нашиот шампон го промовира целокупното здравје на косата, ја подобрува текстурата, сјајот и управливоста на косата, осигурувајќи дека вашите прамени се здрави, силни и еластични.

Често поставувани прашања

Како се користи Sener Garlic сетот?

Нанесете го шампонот со лук 2 пати, а потоа измијте. Нанесете ја маската за поправка на косата на влажна коса, масирајте и оставете да делува 3-5 минути. Потоа само обилно измијте ја косата.

Кои се клучните придобивки од Sener Garlic сетот за коса?

Сенер со лук е дизајниран да ги стимулира фоликулите на косата, да ја промовира циркулацијата на крвта во скалпот и да го поддржува целокупниот раст на косата. Збогатен со витамини, минерали, антиоксиданси и сулфур, ја обновува и ревитализира оштетената коса, обезбедувајќи основни хранливи материи за зајакнување и потхранување на секоја праменка.

Како екстрактот од лук придонесува за здравјето на косата?

Екстрактот од лук во сетот со лук SENER PROFESSIONAL е богат со сулфур, кој е од витално значење за одржување на структурата на протеините на косата и спречување на кршење. Исто така, го промовира протокот на крв во скалпот, поттикнувајќи поздрав раст на косата и придонесувајќи за целокупната благосостојба на вашата коса.

Дали сетот со лук SENER PROFESSIONAL може да помогне при оштетена коса?

Апсолутно. Сетот со лук оди подалеку од површината за да ја поправа и ревитализира косата одвнатре. Без разлика дали вашата коса е оштетена од термички стајлинг, хемиски третмани или фактори на животната средина, редовната употреба на нашиот сет помага да се спаси и подмлади, оставајќи ја вашата коса помека, поцврста и податлива.

Колку често треба да го користам сетот со лук на SENER PROFESSIONAL?

За оптимални резултати, користете го шампонот со лук два пати, а потоа Маската за поправка на косата. Нанесете ја маската на влажна коса, масирајте и оставете ја да делува 3-5 минути пред темелно да ја исплакнете. Редовната употреба ќе ги подобри трансформативните ефекти на вашата коса.