ШАМПОН СО ЛУК 1L

170,00 ден

Цена за испорака: 150 денари

*Бесплатна испорака за нарачки над 1800 денари*

Категорија

Ви го претставуваме нашиот шампон со лук, моќен раствор за нега на коса, надополнет со природни екстракти од лук. Создаден до совршенство, овој шампон оди подалеку од самото чистење, нудејќи сеопфатен пристап кон здравјето и подмладување на косата.

Со својата уникатна формула, редовната употреба на нашиот шампон со лук не само што го чисти скалпот, туку делува и на спречување на опаѓање на косата, го стимулира растот на косата и ја обновува структурата на вашите прамени. Кажете и збогум на досадната, безживотна коса бидејќи нашиот шампон длабински ја храни и хидрира, ефикасно ревитализирајќи ги дури и најсувите прамени.

Но, тоа не е сè – нашиот шампон со лук остава зад себе дискретен чист мирис по секое миење, обезбедувајќи вашата коса не само да изгледа одлично, туку и да мириса одлично. Плус, со неговото семејно пакување од 1 литар, можете да бидете сигурни дека секој во вашето домаќинство може да има корист од неговите неверојатни својства.

Па зошто да се задоволите со обичен шампон кога можете да ги искусите извонредните придобивки од нашиот шампон со лук? Трансформирајте ја вашата рутина за нега на коса денес и откријте ја разликата што природните екстракти од лук можат да ја направат за вашите прамени.

1. Шампон: Започнете ја вашата рутина за нега на коса со чистење со шампонот со лук Сенер. Масирајте на влажна коса, изматете пена и исплакнете темелно.

2. Состојба: Продолжете со Sener балсам за лук за дополнителна храна и хидратација. Нанесете на влажна коса по миењето со шампон, фокусирајќи се на должините и врвовите. Оставете да делува неколку минути пред да ја исплакнете.

3. Третман: За интензивен третман, препуштете се на вашата коса со маска за коса Сенер со лук. Нанесете на чиста, исушена коса со пешкир, концентрирајќи се на оштетените места. Оставете да делува 10-15 минути пред да ја исплакнете.

4. Стил: Завршете ја вашата рутина со Сенер серум за коса или крем за стилизирање за дополнителна заштита и стилски придобивки. Нанесете на влажна или сува коса по желба.

1. Борба против опаѓање на косата: Шампонот со лук ги користи природните својства на екстрактите од лук за ефикасно да го спречи опаѓањето на косата, промовирајќи посилни и поздрави фоликули на косата.

2. Стимулирајте го растот на косата: Преку редовна масажа на скалпот и доследна употреба, овој шампон го стимулира растот на косата, поттикнувајќи го развојот на нови прамени за поцелосна и погуста грива.

3. Вратете ја структурата на косата: Кажете ѝ збогум на оштетената и кршлива коса! Со својата ревитализирачка формула, шампонот со лук делува на враќање на структурата на косата, оставајќи ја мазна, сјајна и еластична.

4. Навлажнете ја сува коса: Сувите, исушени прамени се нешто од минатото со шампонот со лук. Неговите хидрантни својства длабински ја навлажнуваат косата, борејќи се против сувоста и оставајќи ја свиленкаста мека на допир.

5. Дискретен чист мирис: Уживајте во освежувачката сензација на чиста коса со дискретниот чист мирис на Шампонот со лук. Поздравете го суптилниот, освежителен мирис кој се задржува по секое миење, обезбедувајќи прекрасно сетилно искуство.

6. Пакување погодно за семејството: Со своето дарежливо семејно пакување од 1 литар, шампонот со лук гарантира дека секој во домаќинството може да има корист од неговите хранливи и ревитализирачки ефекти, што го прави удобен и исплатлив избор за сите.

Често поставувани прашања

Како се користи Sener Garlic сетот?

Нанесете го шампонот со лук 2 пати, а потоа измијте. Нанесете ја маската за поправка на косата на влажна коса, масирајте и оставете да делува 3-5 минути. Потоа само обилно измијте ја косата.

Кои се клучните придобивки од Sener Garlic сетот за коса?

Сенер со лук е дизајниран да ги стимулира фоликулите на косата, да ја промовира циркулацијата на крвта во скалпот и да го поддржува целокупниот раст на косата. Збогатен со витамини, минерали, антиоксиданси и сулфур, ја обновува и ревитализира оштетената коса, обезбедувајќи основни хранливи материи за зајакнување и потхранување на секоја праменка.

Како екстрактот од лук придонесува за здравјето на косата?

Екстрактот од лук во сетот со лук SENER PROFESSIONAL е богат со сулфур, кој е од витално значење за одржување на структурата на протеините на косата и спречување на кршење. Исто така, го промовира протокот на крв во скалпот, поттикнувајќи поздрав раст на косата и придонесувајќи за целокупната благосостојба на вашата коса.

Дали сетот со лук SENER PROFESSIONAL може да помогне при оштетена коса?

Апсолутно. Сетот со лук оди подалеку од површината за да ја поправа и ревитализира косата одвнатре. Без разлика дали вашата коса е оштетена од термички стајлинг, хемиски третмани или фактори на животната средина, редовната употреба на нашиот сет помага да се спаси и подмлади, оставајќи ја вашата коса помека, поцврста и податлива.

Колку често треба да го користам сетот со лук на SENER PROFESSIONAL?

За оптимални резултати, користете го шампонот со лук два пати, а потоа Маската за поправка на косата. Нанесете ја маската на влажна коса, масирајте и оставете ја да делува 3-5 минути пред темелно да ја исплакнете. Редовната употреба ќе ги подобри трансформативните ефекти на вашата коса.