SENER PLEX SET (with Keratin 400ml)

1.850,00 ден

Цена за испорака: 150 денари

*Бесплатна испорака за нарачки над 1800 денари*

Категорија

Сенер Професионален Плекс третман

ДАЛИ ВАШАТА КОСА ВИ СТРАДА ОД ПОСЛЕДНОСТ ОД ХЕМИСКИТЕ ТРЕТМАНИ?

Кажете им збогум на безживотните прамени и добредојде назад во вашата вкусна грива со нашиот револуционерен третман за оштетена коса PLEX. Ослободете ја магијата на Sener Plex, ритуал за реставрација во три чекори дизајниран да ја спаси и подмлади вашата коса одвнатре.

Партнер во боја

Но, тоа не е се! PLEX е ваш постојан сојузник дури и за време на боење или белење на косата. Измешајте 10 ml PLEX со 100 ml од вашата мешавина за боја или белење за да ја заштитите косата за време на самиот процес на боење.

Шампон со кератин – 400 ml
Искусете ја врвната трансформација на косата со нашиот шампон збогатен со моќта на кератин. Не само вашиот обичен шампон, оваа исклучителна формула оди подалеку од чистењето за да обезбеди дополнителен слој на заштита и негување за оштетената коса. Откријте ја тајната на вкусните, ревитализирани прамени кои зрачат со здравје и виталност.

Кератинска маска за коса – 350 ml
Подарете ѝ ја на вашата коса нежна грижа со љубов што ја заслужува со нашата кератинска маска за коса. Создадена за длабоко обновување и ревитализација на претерано третираната и оштетена коса, оваа маска за коса е вашето најдобро решение за спречување на кршење и промовирање на свиленкаста мазна, сјајна завршница.

1. Подгответе ја косата: Започнете со миење на косата со шампон збогатен со кератин. Темелно намачкајте ја косата и скалпот со млака вода.

2. Нанесете го шампонот: Стиснете соодветна количина од кератин шампонот во вашата дланка и нежно масирајте го во скалпот и косата. Направете богата пена, обезбедувајќи да ги покриете сите прамени од коренот до врвот.

3. Исплакнете темелно: Откако ќе ја масирате косата со шампонот, исплакнете ја темелно со млака вода. Уверете се дека сите траги од шампонот се целосно измиени.

4. Нанесете ја кератинската маска за коса: Откако вашата коса е чиста, нанесете голема количина од кератинската маска за коса на влажната коса, фокусирајќи се на средните должини и врвовите. Користете чешел со широки заби за рамномерно да ја распоредите маската низ вашата коса.

5. Оставете да делува за третман: Оставете ја кератинската маска за коса да навлезе во вашата коса 5-10 минути, дозволувајќи им на хранливите состојки длабоко да навлезат и да ги ревитализираат вашите прамени.

6. Темелно исплакнете: По препорачаното време за третман, исплакнете ја кератинската маска за коса со млака вода додека водата не стане чиста. Погрижете се да ги отстраните сите траги од маската од вашата коса.

7. Изборен чекор: За дополнително зајакнување на хидратација и заштита, можете да продолжите со регенератор по ваш избор. Нанесете го регенераторот на косата, оставете да делува неколку минути, а потоа исплакнете ја темелно.

8. Стил како што сакате: Откако вашата коса е чиста и кондиционирана, можете да продолжите да ја стилизирате како и обично. Без разлика дали ќе изберете да ја сушите косата, да ја исправите или да ја исушите косата, уживајте во придобивките од вашите ревитализирани, свилено-мазни прамени.

1. Сеопфатна реставрација: Sener Professional Plex Treatment нуди ритуал за реставрација во три чекори, ефикасно спасувајќи ја и подмладувајќи ја косата од оштетувањето предизвикано од хемиски третмани, што резултира со поздрава и пожива грива.

2. Заштита на бојата: Дејствувајќи како сигурен сојузник за време на процесите на боење или белење на косата, Plex Третманот може да се меша со боја или белење за да се заштити косата, минимизирајќи го оштетувањето и зачувувајќи го интегритетот на косата во текот на процесот на боење.

3. Засилено чистење и заштита: Шампонот со кератин обезбедува повеќе од само чистење, нудејќи дополнителен слој на заштита и негување за оштетената коса, што резултира со претрупан, ревитализирани прамени кои зрачат со здравје и виталност.

4. Длабока реставрација и ревитализација: Кератинската маска за коса е формулирана за длабинско обновување и ревитализација на премногу третираната и оштетена коса, спречувајќи кршење и промовирајќи свиленкаста мазна, сјајна завршница, осигурувајќи дека вашата коса ја добива нежна грижа со љубов што ја заслужува.

5. Зајакнување и зајакнување: Со комбинираните придобивки од третманот Plex, кератин шампон и маска за коса, овој сет работи на зајакнување и зајакнување на косата, намалување на кршењето и промовирање на целокупното здравје и еластичност на косата.

6. Храна и сјај: секој производ од овој сет е надополнет со хранливи состојки како што е кератин, обезбедувајќи дека вашата коса ги добива основните хранливи материи што им се потребни за да блесне со здравје и виталност, оставајќи ви коса која изгледа и се чувствува подмладена и обновена.

Често поставувани прашања

Како да го користите сетот Sener Plex?

Прво нанесете го кератинскиот шампон два пати, а потоа на влажната коса нанесете ја кератинската маска. Оставете ја кератинската маска да се обработи препорачаното време, обично 5-10 минути (не мијте ја маската). Потоа нанесете го Sener Plex Третманот врз кератинската маска и оставете го да го направи своето 5 минути. Измијте ја косата и на крајот само исушете ја косата.

Колку често треба да користам третман со Сенер Плекс?

За оптимални резултати, препорачуваме користење на Sener Plex третман три пати месечно. Сепак, фреквенцијата може да варира врз основа на индивидуалните потреби на вашата коса и степенот на вашата боја или третмани за стилизирање.

Дали Sener Plex може да се користи на сите типови коса?

Да, Sener Plex е погоден за сите типови коса, вклучувајќи права, брановидна, кадрава и намотана коса. Без разлика дали вашата коса е природна или хемиски третирана, Sener Plex е дизајниран да обезбеди заштита и подмладување.

Дали третманот со Сенер Плекс е безбеден за обоена коса?

Апсолутно! Sener Plex е специјално формулиран за заштита на обоена коса. Не само што ја штити вашата коса за време на боење, туку ја подобрува живоста и долговечноста на вашата боја.

Може ли секојдневно да користам шампон и маска Сенер Кератин?

Да, шампонот и маската Сенер Кератин се доволно нежни за секојдневна употреба. Тие обезбедуваат суштинска исхрана и одржување на вашата коса, оставајќи ја мека, мазна и податлива.

Колку време е потребно за да се видат резултатите од третманот со Сенер Плекс?

Можете да доживеете забележителни резултати по само еден третман Sener Plex. Сепак, континуираната употреба ќе придонесе за тековни подобрувања во здравјето, силата и изгледот на вашата коса.