PLEX

1.000,00 ден

Цена за испорака: 150 денари

*Бесплатна испорака за нарачки над 1800 денари*

ДАЛИ ВАШАТА КОСА ВИ СТРАДА ОД ПОСЛЕДНОСТ ОД ХЕМИСКИТЕ ТРЕТМАНИ?

Кажете им збогум на безживотните прамени и добредојде назад во вашата вкусна грива со нашиот револуционерен третман за оштетена коса PLEX. Ослободете ја магијата на Sener Plex, ритуал за реставрација во три чекори дизајниран да ја спаси и подмлади вашата коса одвнатре.

Искусете ја реставрацијата на косата како никогаш досега со PLEX. Нашиот процес од три чекори е генијално едноставен за следење:

Чекор 1: Подгответе го платното Нанесете го третманот Sener Plex на влажна коса. Оставете го да ја направи својата магија само 5 минути – мала посветеност за голема трансформација.

Чекор 2: Исплакнете и оживеете По 5 минути, исплакнете темелно и почувствувајте ја обновената свиленост во секој прамен. Разликата е моментална и непогрешлива.

Партнер во боја Но тоа не е се! PLEX е ваш постојан сојузник дури и за време на боење или белење на косата. Измешајте 10 ml PLEX со 100 ml од вашата мешавина за боја или белење за да ја заштитите косата за време на самиот процес на боење. Резултати кои зборуваат многу!

Подгответе се да бидете воодушевени додека вашата коса се трансформира во луксузна круна на убавината. Со Sener Plex, не се работи само за лекување на штетата – туку за нејзино спречување. Уживајте во косата која зрачи со здравје, сјае со живост и емитира чиста самодоверба.

Искусете ја реставрацијата на косата како никогаш досега со PLEX. Нашиот процес од три чекори е генијално едноставен за следење:

Чекор 1: Подгответе го платното Нанесете го третманот Sener Plex на влажна коса. Оставете го да ја направи својата магија само 5 минути – мала посветеност за голема трансформација.

Чекор 2: Исплакнете и оживеете По 5 минути, исплакнете темелно и почувствувајте ја обновената свиленост во секој прамен. Разликата е моментална и непогрешлива.

Партнер во боја Но тоа не е се! PLEX е ваш постојан сојузник дури и за време на боење или белење на косата. Измешајте 10 ml PLEX со 100 ml од вашата мешавина за боја или белење за да ја заштитите косата за време на самиот процес на боење. Резултати кои зборуваат многу!

Подгответе се да бидете воодушевени додека вашата коса се трансформира во луксузна круна на убавината. Со Sener Plex, не се работи само за лекување на штетата – туку за нејзино спречување. Уживајте во косата која зрачи со здравје, сјае со живост и емитира чиста самодоверба.

За оптимални резултати и заштита на косата, следете ги овие едноставни чекори кога користите Sener Plex третман:

Чекор 1: Подготовка на вашата коса

Започнете со темелно чистење на косата со кератин шампон Сенер. Нанесете го шампонот двапати за да обезбедите чиста и свежа основа за третманот. Исплакнете ја косата темелно после секое нанесување за да ги отстраните сите нечистотии.

Чекор 2: Хранете се со кератинска маска

По миењето со шампон, обилно нанесете ја на вашата коса Сенер кератинската маска. Распоредете го рамномерно од коренот до краевите, фокусирајќи се на областите кои бараат дополнителна исхрана. Оставете ја маската да делува неколку минути за да ѝ дозволите да навлезе длабоко во шахтата на косата и да обезбеди интензивна регенерација.

Чекор 3: Инфузија со третман со Plex

Нанесете го Plex Третманот врз кератинската маска, рамномерно покривајќи ја косата од коренот до врвовите. Оставете го третманот да отстои најмалку 5 минути за да им овозможите на заштитните средства да ја направат својата магија. Овој чекор е клучен за заштита на здравјето и интегритетот на вашата коса за време на какви било процедури за осветлување.

Чекор 5: Исплакнете и уживајте

Откако ќе помине одреденото време, темелно исплакнете ја косата со млака вода за да ги отстраните сите траги од третманот. Уживајте во чувството на ревитализирана, заштитена коса која е подготвена да блесне.

Партнер во боја

Но, тоа не е се! PLEX е ваш постојан сојузник дури и за време на боење или белење на косата. Измешајте 10 ml PLEX со 100 ml од вашата мешавина за боја или белење за да ја заштитите косата за време на самиот процес на боење.

1. Целосна реставрација на косата: Сенер Плекс нуди сеопфатно решение за оштетена коса, ефикасно враќајќи го нејзиното здравје и виталност одвнатре, без оглед на тежината на хемиските третмани што ги претрпел.

2. Апликација без напор: со својот едноставен процес од три чекори, користењето на Sener Plex е лесно колку што е можно. Само нанесете го третманот на влажна коса, оставете ја да делува магично 5 минути, исплакнете и уживајте во моменталната ревитализација на вашите прамени.

3. Непосредни резултати: искусете ја трансформацијата од прва рака бидејќи Sener Plex веднаш ја оживува и подмладува вашата коса, оставајќи ја забележливо свиленкаста, помазна и податлива по само една употреба.

4. Заштита при боење: Sener Plex оди подалеку од реставрацијата со тоа што се удвојува како заштитен штит за време на процесите на боење или белење на косата. Со мешање со мешавината за боја или белење, ја заштитувате косата од потенцијално оштетување, обезбедувајќи побезбедно и поздраво искуство со боење.

5. Долгорочна превенција од оштетување: За разлика од привремените поправки, Sener Plex се фокусира на спречување на идните оштетувања, што го прави суштински дел од вашата рутина за нега на коса. Со постојано користење на овој третман, можете да го одржите здравјето, живоста и силата на вашата коса со текот на времето.

6. Резултати кои ја зголемуваат самодовербата: Подгответе се да бидете воодушевени додека вашата коса се трансформира во луксузна круна на убавината со Sener Plex. Уживајте во косата која зрачи со здравје, блеска со живост и зрачи со огромна самодоверба, овозможувајќи ви да излезете со обновена самоувереност секој ден.

Често поставувани прашања

Што е Plex третман, и како тоа има корист за мојата коса?

The Plex Treatment е револуционерен систем дизајниран да ја зајакне и заштити вашата коса за време на хемиски процеси. Го намалува оштетувањето, го подобрува сјајот и ја остава вашата коса да изгледа поздрава и пожива.

Може ли да купам производи од Sener Professional преку Интернет?

Апсолутно! Можете лесно да ги купите нашите производи преку нашата онлајн продавница, обезбедувајќи лесен пристап до трансформативните придобивки на Sener Professional од удобноста на вашиот дом.

Дали производите на Sener Professional се без суровост?

Да, сите производи на Sener Professional се без суровост. Ние сме посветени на етичките практики.

Како можам да бидам ажуриран за лансирањето на нови производи и промоции?

Останете поврзани со нас на платформите на социјалните медиуми и претплатете се на нашиот билтен за најновите ажурирања за лансирање производи, промоции и ексклузивни понуди.