BASIC Family пакет

5.346,00 ден

Цена за испорака: 150 денари

*Бесплатна испорака за нарачки над 1800 денари*

Ви го претставуваме нашиот сет од лук, динамично дуо дизајнирано да ја револуционизира вашата рутина за нега на коса со моќта на природните екстракти од лук. Дозволете вашата коса да се препушти на хранливата прегратка на нашиот шампон со лук, прецизно изработен за не само да ги исчисти, туку и да ги заштити и подмлади вашите скапоцени прамени.

Со редовна употреба и нежна масажа на скалпот, нашиот шампон од лук станува повеќе од само средство за чистење – тој се трансформира во моќен сојузник во вашата битка против опаѓањето на косата, активно стимулирајќи го растот на косата и зајакнување на самата структура на вашите прамени. Збогувајте се со сувата, кршлива коса бидејќи нашиот шампон ја прави својата магија, враќајќи ја влажноста и виталноста со секое пена.

Но, разгалувањето не завршува тука – дополнете го вашиот режим за нега на коса со нашата регенерирачка маска, луксузен третман со свиленкаста текстура која без напор се лизга низ вашата коса, влевајќи ја со сила и еластичност. Формулирана за да одговара на сите типови коса, оваа маска создава заштитна обвивка која се нурнува длабоко во секоја прамен, обезбедувајќи интензивна поправка и оставајќи ја вашата коса славно подмладена.

И да не заборавиме на суптилниот, но сепак освежителен мирис кој деликатно се задржува по секое перење, доказ за чистотата и заживувањето што ги дава нашиот комплет со лук. Спакуван погодно за целото семејство, со 1 литар шампон од лук и 350 мл регенерирачка маска, овој сет осигурува дека секој може да се препушти на трансформативните придобивки од негата на коса со лук.

Подигнете ја вашата рутина за нега на коса на нови височини со нашиот сет со лук – бидејќи кога станува збор за постигнување здрава, убава коса, ништо не ги надминува природните чуда на лукот.

1. Започнете со шампон од лук: темелно намокрете ја косата и нанесете го шампонот со лук. Масирајте го во скалпот и косата, обезбедувајќи целосна покриеност. Исплакнете и повторете ја постапката по втор пат за темелно да ја исчистите и ревитализирате косата.

2. Нанесете ја маската за поправка на косата: по шампонирањето, исушете ја косата со пешкир додека не стане влажна. Земете дарежлива количина од маската за поправка на косата и нанесете ја рамномерно на вашата коса, фокусирајќи се на должините и врвовите. Нежно масирајте ја маската во косата и скалпот неколку минути за да ја подобрите апсорпцијата и да ја стимулирате циркулацијата.

3. Оставете ја да ја направи својата магија: Оставете ја маската за поправка на косата да ја направи својата магија 3 до 5 минути. За тоа време, маската длабински ја храни и поправа вашата коса, враќајќи ја нејзината виталност и сила.

4. Темелно исплакнете: По одреденото време, темелно исплакнете ја косата со млака вода. Погрижете се да ги отстраните сите траги од маската за поправка на коса додека водата не истече чиста.

5. Уживајте во ревитализирана коса: искусете ги подмладувачките ефекти на комбинацијата шампон со лук и маска за поправка на коса. Уживајте во помека, помазна и поздрава коса која зрачи со виталност и сила.

6. Повторете по потреба: За најдобри резултати, редовно користете го шампонот со лук и маската за поправка на косата како дел од вашата рутина за нега на коса. Уживајте во придобивките од силната, негувана коса со секоја употреба.

1. Засилена циркулација: Екстрактите од лук во шампонот и маската го стимулираат протокот на крв во скалпот, промовирајќи подобра испорака на хранливи материи до фоликулите на косата за подобрен раст и виталност.

2. Здравје на скалпот: Редовната употреба на сетот со лук одржува здрава средина на скалпот, намалувајќи го првутот и чешањето додека ги спречува вообичаените состојби на скалпот.
3. Природна сила: Природните својства на лукот ја зајакнуваат косата од коренот до врвовите, намалувајќи го кршењето и зголемувајќи ја севкупната отпорност на штетите од околината.
4. Ресторативни својства: Интензивните способности за регенерација на маската за регенерација ја надополнуваат изгубената влажност и ги поправаат оштетувањата, што резултира со видливо поздрава и сјајна коса.
5. Одржливо решение: со користење на природни состојки како екстракти од лук, сетот лук нуди еколошка алтернатива на конвенционалните производи за нега на коса, минимизирајќи ја употребата на груби хемикалии.
6. Разновидна нега: Погоден за сите типови коса, овој сет обезбедува сеопфатна нега, без разлика дали имате фина, виткана или хемиски третирана коса, обезбедувајќи секој да може да ужива во неговите ревитализирачки придобивки.

Често поставувани прашања

Како се користи Sener Garlic сетот?

Нанесете го шампонот со лук 2 пати, а потоа измијте. Нанесете ја маската за поправка на косата на влажна коса, масирајте и оставете да делува 3-5 минути. Потоа само обилно измијте ја косата.

Кои се клучните придобивки од Sener Garlic сетот за коса?

Сенер со лук е дизајниран да ги стимулира фоликулите на косата, да ја промовира циркулацијата на крвта во скалпот и да го поддржува целокупниот раст на косата. Збогатен со витамини, минерали, антиоксиданси и сулфур, ја обновува и ревитализира оштетената коса, обезбедувајќи основни хранливи материи за зајакнување и потхранување на секоја праменка.

Како екстрактот од лук придонесува за здравјето на косата?

Екстрактот од лук во сетот со лук SENER PROFESSIONAL е богат со сулфур, кој е од витално значење за одржување на структурата на протеините на косата и спречување на кршење. Исто така, го промовира протокот на крв во скалпот, поттикнувајќи поздрав раст на косата и придонесувајќи за целокупната благосостојба на вашата коса.

Дали сетот со лук SENER PROFESSIONAL може да помогне при оштетена коса?

Апсолутно. Сетот со лук оди подалеку од површината за да ја поправа и ревитализира косата одвнатре. Без разлика дали вашата коса е оштетена од термички стајлинг, хемиски третмани или фактори на животната средина, редовната употреба на нашиот сет помага да се спаси и подмлади, оставајќи ја вашата коса помека, поцврста и податлива.

Колку често треба да го користам сетот со лук на SENER PROFESSIONAL?

За оптимални резултати, користете го шампонот со лук два пати, а потоа Маската за поправка на косата. Нанесете ја маската на влажна коса, масирајте и оставете ја да делува 3-5 минути пред темелно да ја исплакнете. Редовната употреба ќе ги подобри трансформативните ефекти на вашата коса.